Advertisements

An original point of view

Innovations, Tourism

Start-up w turystyce? Czemu nie! (Start-up in the Tourism? Why not!)

Startups in tourism logo

Przykładowe logastartupów turystycznych ze strony mamstartup.pl.

Information Technology (IT) provides many facilities like fast information flow or make things faster. Refers to Tourism we may see it as an easier way to find accommodation, places to visit, etc. I have been showing 11 start-up examples, which I found on the Web. You may find information about how to get to an interesting place, how to find the cheapest accommodation or where to eat for the lowest price.

A start-up company is an entrepreneurial venture typically describing the newly emerged, fast-growing business. Start-up companies deploy advanced technologies. These companies are generally involved in the design and implementation of the innovative process of the development, validation, and research for target markets.

Technologia informacyjna niesie ze soba wiele udogodnień, polegających przede wszystkim na płynności wymiany informacji i przyspieszeniu pewnych działań.
W przypadku branży turystycznej mamy do czynienia ze sporym ułatwieniem w znajdowaniu noclegów, przejazdów czy miejsc, które chcemy odwiedzić. Poniżej zaprezentuję 11 start-upów, które wykopałem ostatnio w sieci i które mogą przydać się miłośnikom podróży. Znajdziecie wśród nich informacje na temat tego jak szybko dotrzeć w dane miejsce, gdzie najtaniej zarezerwować nocleg i gdzie najlepiej zjeść. Póki co większość start-upów dotyczy jedynie Polski, ale prognozuję, iż z czasem się to zmieni.

Start-up to przedsiębiorstwo lub tymczasowa organizacja stworzona w celu poszukiwania modelu biznesowego gwarantującego jej rozwój. Przedsiębiorstwa Start-up związane są z nowymi technologiami. Do ich cech charakterystycznych można zaliczyć niskie koszty rozpoczęcia działalności oraz wyższe ryzyko niż w przypadku standardowych przedsięwzięć.


kolor czarny – tekst polski
the blue colour – english text


1. Podróż grupowa (www.podrozgrupowa.pl) – najszybsza i najwygodniejsza forma transportu (Pic.1) powstała na bazieo głoszeń podróżujących na wybranych odcinkach znajdujących się m.in. na facebooku. Baza danych póki co tylko z Polski.

The fastest and the most convenient transport form, based on travel advertisements from Facebook within Poland.

Podróż grupowa startup

Pic. 1 podrozgrupowa.pl – strona główna serwisu (podrozgrupowa.pl)

2. SpontanWypad (spontanwypad.pl) – portal społecznościowy zrzeszający osoby aktywne, szukające kompanów na różnego rodzaju wspólne wypady (pic.2) (wyjścia, wycieczki).

A social network gathering people, who likes an active lifestyle and wants to make it (go out, trips) with someone.

Spontnwypad.pl startup

Pic. 2 spontanwypad.pl – wyszukiwarka zaplanowanych wydarzeń (spontanwypad.pl)

3. SzukamKompana (szukamkompana.pl) – serwis społecznościowy łączący nieznane osoby w celu realizacji wspólnych planów.

A social service gathering foreign people to make a common goals.

4. LunchMapa(lunchmapa.pl) – mobilna aplikacja prezentująca aktualne menu lunchowe w restauracjach najbliżej lokalizacji użytkownika.

The mobile app with the most up-to-date lunch menu in the nearest restaurants from your current location.

5. Traviboo (traviboo.com) – portal porównujący ceny hoteli i gwarantujący dokonanie rezerwacji w jak najniższej cenie (Pic.3).

Portal compares the prices of accommodation and ensures to make a booking as cheap as possible.

Traviboo.com statrup

Pic. 3 Traviboo.com – strona startowa (traviboo.com)

6. BedBooking (bed-booking.com) – projekt pozwalający na łatwą rezerwację miejc noclegowych w obiektach małych i trudno dostępnych (Pic. 4).

The Project leads to make a reservation a place to stay in small and not easy accessible places.

Bedbooking startup

Pic. 4 Bedbooking – strona startowa (bed-booking.com)

7. HeyHoWorld (heyhoworld.com) – platforma umożliwiająca wyszukiwanie i rezerwację miejsc noclegowych w szybki sposób.

The accommodation researcher, which provides also possibility of booking as quick as possible.
8. Ticket2Indonesia (ticket2.com) – serwis online, na którym użytkownicy mogą w błyskawiczny sposób odnaleźć i zarezerwować bilet lotniczy na dowolną trasę w Indonezji (Pic.5).

You can find and book here the flight ticket to Indonesia as quickly as possible.

Ticket2Indonesia startup

Pic. 5 Ticket2Indonesia – strona startowa (ticket2.com)

9. GoGet.pl car sharing (goget.pl) – jest platformą umożliwiającą wypożyczania aut w Polsce w ramach systemu Car sharing, który polega na samoobsługowym wynajmie auta na godziny, gdzie płaci się tylko za czas i przejechane kilometry. Odbiór i zwrot auta odbywa się samoobsługowo bez konieczności spotykania się z pracownikiem firmy.

This is the platform, where you can hire the car without meeting without the company employee. You have to pay for simple hours and kilometrage only.

10. Bieszczadersi (bieszczadersi.pl) – to platforma komunikacji pomiędzy turystą, noclegiem, a także podmiotem komercyjnym. Strona zawiera też wirtualne
spacery i fotografie.

This webpage offers the relationship between tourism, accommodation and commercial subject in Bieszczady Mountains. The project contains virtual strolls and a gallery also.

11. Virtual Tourist Guide (placeknow.com) – serwis pozwala na poznanie miasta, do którego chcemy się wybrać np. na weekend. Główną rolę w funkcjonowaniu serwisu
odgrywają zdjęcia (Pic. 6).

This service provides good possibility to get to know the city, which you want to visit during the forthcoming time. The main role makes photos.

Placeknow.com statrup

Pic. 6 Placeknow.com – przykładowe fotografie z Krosna (placeknow.com)

Wszystkie informacje o powyższych start-upach pochodzą ze strony: www.mamstartup.pl

Mariusz Krukar

Linki:

  1. Główny serwis start-upowy w Polsce
  2. Polski start-up dla turystów podbija świat
  3. Main english start-up service
Advertisements

Leave a Reply